top of page
  • Facebook
  • Instagram

Тризуб. Цікаві факти

Віртуальна інформаційна виставка

1.png

Література, представлена на виставці, розповідає про довгий шлях, який пройшов наш головний державний символ у різні періоди історії України.

Сьогодні, під час повномасштабного російського вторгнення, український герб відіграє важливу роль, як символ стійкості, мужності та героїзму, які демонструє весь український народ. Державний герб на наших знаменах, зброї, на військових одностроях воїнів-захисників зміцнює дух і волю українців у їх звитяжній боротьбі проти окупанта, за Перемогу.

Виставку можуть переглянути всі бажаючі як в читальному залі бібліотеки, так і он-лайн, перейшовши за посиланням

Т.Г.Шевченко-художник

віртуальна подорож сторінками альбому

2.png
3.png

Тарас Шевченко, безперечно, є одним з найяскравіших представників українського мистецтва. Художник-живописець, аквареліст, майстер сепії та гравюри. Тарас Григорович залишив по собі величезну кількість не лише творів, а й значну картинну спадщину своїх шедеврів.

Збереглося 835 творів Тараса Шевченка, що дійшли до нашого часу в оригіналах і частково в гравюрах на металі й дереві граверів з різних країн, а також у копіях, що їх виконали художники ще за життя Шевченка. Уявлення про мистецьку спадщину Шевченка доповнюють відомості про понад 278 втрачених і досі не знайдених робіт.

Ми запрошуємо всіх бажаючих ознайомитися з презентацією в читальній залі бібліотеки, або ж за посиланням

 «Кобзар» Т.Г. Шевченка. Видання від 1840 року до наших днів».

4.png

Віртуальна виставка літератури

Виставка знайомить  з історією видання невмирущої збірки Т.Г. Шевченка та наголосила. що в час війни вірші Т.Г.Шевченка актуальні і пророчі як ніколи. Про боротьбу нашого народу Великий Пророк пише: «От тому в лихі години ми затяті й вперті, бо для вільної людини рабство гірше смерті!».

З віртуальною виставкою "«Кобзар» Т.Г. Шевченка. Видання від 1840 року до наших днів" можна ознайомитися в читальній залі бібліотеки та за посиланням

Орлик Пилип. Конституція. Маніфести та літературна спадщина. Вибрані твори

5.png

Виставка однієї книги 

В час, коли ворог веде криваву війну проти України, загрожуючи її територіальній цілісності та прагне знищити її державність, ми звертаємося до історичного минулого нашої країни, до історичного досвіду державотворення.

Важливою віхою у процесі створення української держави стало прийняття першої Конституції України Пилипа Орлика. До роковин цієї події  із 4 квітня у читальній залі бібліотеки ВСП «Технолого-економічний фаховий коледж Білоцерківського НАУ» здобувачі освіти мають можливість переглянути віртуальну виставку однієї книги: «Орлик Пилип. Конституція. Маніфести та літературна спадщина. Вибрані твори», яку доповнює книжкова виставка «Від Конституції Пилипа Орлика до Конституції сьогодення». 

Джерела інформації, представлені на виставках, розкривають усі особливості українського державотворення та процеси створення української Конституції від козацьких часів та дають можливість поглянути по-новому на постать творця першої Конституції України, Гетьмана Пилипа Орлика.

Виставки доступна для ознайомлення в читальній залі бібліотеки до 16 квітня 2024 року.

Віртуальну виставку можна переглянути також он-лайн за посиланням

Україна – країна незламних

7.jpg

Тематична виставка

10 квітня відзначається Міжнародний день руху Опору. В пам'ять і честь усіх, хто протистояв фашизму та нацизму на окупованих територіях за часів Другої світової війни. Особливо актуальним цей день є для українців, які протистоять ворожій агресії в час російсько-української війни. До цієї дати в читальній залі бібліотеки можна ознайомитися з виставкою літератури «Україна – країна незламних». Книги, які розміщені на виставці, розповідають про історію руху Опору в Україні від Другої світової війни і до нашого часу.

Запрошуємо Вас до бібліотеки, щоб ознайомитися з літературою, яка представлена на виставці, Це можна зробити і в мережі Інтернет за посиланням:

6.jpg

Українська вишиванка – твій оберіг

8.jpg

Тематична книжкова виставка

 

Цього року 16  травня відзначаємо Всесвітній день вишиванки – міжнародне свято, покликане зберегти українські народні традиції через етнічний вишитий одяг. У День вишиванки кожен, хто хоче підкреслити своє українське походження, а також просто підтримати Україну, може одягнути вишиванку.

До уваги користувачів нашої бібліотеки віртуальна книжкова виставка «Українська вишиванка – твій оберіг», яка містить книги із фондів нашої бібліотеки та електронні версії з мережі Інтернет, а також фотоматеріали з фондів зразкового музею народного побуту Київщини ВСП "ТЕФК БНАУ". Вони допоможуть вам знайти цікаві ідеї, навчать нової техніки шитва, надихнуть на створення вишиванки власними руками.

Сорочка, вишита власноруч, буде служити вам справжнім оберегом, адже створюючи на полотні красивий орнамент, ви вкладаєте в роботу частинку своєї душі.

Запрошуємо переглянути виставку за посиланням

«Україна – земля героїчного народу»

                      Шановні викладачі та студенти!

До вашої уваги тематична віртуальна виставка книг «Україна – земля героїчного народу», присвячена Дню захисників та захисниць України. Цей день приурочений до вшанування військових, які присвятили своє життя захисту країни та її суверенітету. Це свято набуло особливого значення після повномасштабного вторгнення країни- агресора в незалежну, демократичну Україну.

Запрошуємо переглянути виставку за посиланням

«День студента - свято всіх студентів»

картинка на сайт та у фейсбук11.jpg

День студента - свято всіх студентів, яке в Україні відзначають як і в більшості країн світу - 17 листопада, також відоме як Міжнародний День студентів. Свято асоціюється з молодістю, романтикою і веселощами. Та мало хто знає, що воно має трагічну історію. Дорогі викладачі, студенти та гості сайту пропонуємо вам перейти за посиланням і ознайомитися з історією свята та літературою, яка яскраво описує події часів революцій та роль студентів у них.

Запрошуємо переглянути виставку за посиланням

«Україна єдина - Україна це ми!»

Шановні друзі, пропонуємо вашій увазі переглянути інформаційний дайджест, присвячений  подіям державотворення України.

22 січня український народ відзначає День Соборності України. Це одне із знакових свят українського державотворення. Ідею територіального возз’єднання українці плекали багато століть, та тільки у 1919 році на Софійській площі в Києві було проголошено Акт Злуки Української Народної̈ Республіки та Західноукраїнської Народної̈ Республіки. Нажаль возз’єднання відбулося тільки на папері, а насправді територія України була розділена між імперіями. Та люди у своїх думках мріяли про єднання.

«Бій під крутами. Історія подвигу»

107 років тому сталася важлива та трагічна подія в Україні- бій під Крутами. Українські військові у складі студентів та курсантів вступили в нерівний бій з кількатисячним військом червоногвардійців, які намагалися швидко захопити Київ. Цей подвиг є виявом сміливості, самопожертви та безмежної любові молоді до своєї Батьківщини. Сучасні історики називають «крутян» першими «кіборгами». Щороку 29 січня в Україні відзначають День вшанування пам’яті Героїв Крут. Сумні події тих років до болю перекликаються з сьогодення ми пропонуємо вашій відеоролик про події того часу.

2024 ВСП ТЕФК БНАУ

bottom of page