11 лютого міжнародна спільнота відзначає
Міжнародний день жінок та дівчат у науці
Свято було прийняте Генеральною Асамблеєю ООН у 2016 році. За даними ЮНЕСКО у світі лише 30% жінок- науковців.
Дуже приємно, що в Україні цей показник вищий- 46% жінок- українок пов'язали своє життя з наукою.
Пропонуємо вам ознайомитися з видатними жінкам, які змінили обличчя науки, і продовжують працювати заради майбутнього.
А наш коледж колядує
Година народознавства
Радість нині у кожній родині
Ми святкуєм Різдво в Україні.
Студенти, які проживають у гуртожитку (вихователь - Наталія Кривенька), активісти зразкового музею народного побуту Київщини (керівник – Наталія Костенко) та студенти груп В-21 та КД 11 (куратори – Наталія Кривенька та Валентина Бойко) підготували та провели годину народознавства «А наш коледж колядує».Учасники розповідали про традиції святкування Різдва у різних регіонах України та в родинах, знайомилися важливими атрибутами свята, такими як різдвяні колядки, котрими прославляють народження Ісуса Христа у Віфліємі та закликають добробут на наступний рік.
Учасники розучили та виконали одну із найстаріших колядок, що побутували на Київщині ще з початку ХІХ століття «Ой у лісі, в лісі». Взявши за основу автентичний текст, учасники доповнили колядку новими рядками на актуальну тематику. Відео можна переглянути за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=L_419V1T9SI
На більшості території України колядування триває до Водохреща 6 січня. То ж колядуймо разом та бажаймо щастя та миру нашій Україні та кожній родині!

Дерево мови – дерево роду, дерево українського народу

Тематичний альманах
У Міжнародний день рідної мови читальна зала ВСП «Технолого-економічний фаховий коледж Білоцерківського НАУ» тепло приймала студентів, що проживають в гуртожитку нашого навчального закладу. Вони завітали на спільний виховний захід «Дерево мови – дерево роду, дерево українського народу», підготований бібліотекою та вихователем гуртожитку Наталією Кривенькою
Бібліотекар коледжу Наталія Костенко зробила огляд літератури з історії мов, які побутують в Україні. Особливу увагу звернула на походження української мови та закликала берегти та захищати нашу державну українську мову, адже рідна мова є носієм цінностей та знань, які передаються з покоління в покоління в якості нематеріального культурного спадку.
Вихователь гуртожитку Наталія Кривенька повідомила студентам цікаві факти з історії української мови, розповіла про її корені та особливості.
А далі учасники створювали витинанку- дерево, що символізує витоки рідної мови і свого роду, адже тільки той, хто знає знає своє коріння, буде берегти і розвивати рідну мову, цінувати її дари.



Тризуб. Цікаві факти
Година історичного факту
До Дня Державного Герба України бібліотека ВСП «Технолого-економічний фаховий коледж Білоцерківського НАУ» підготувала годину історичного факту «Тризуб. Цікаві факти». Її учасниками стали студенти групи КД-21, В-21 та студенти, які проживають у гуртожитку
Студенти ознайомилися з цікавими фактами про довгий шлях, який пройшов
Сьогодні, під час повномасштабного російського вторгнення, український герб відіграє важливу роль, як символ стійкості, мужності та героїзму, які демонструє весь український народ. Державний герб на наших знаменах, зброї, на військових одностроях воїнів-захисників зміцнює дух і волю українців у їх звитяжній боротьбі проти окупанта, за Перемогу.
Допомогти у пошуку цікавих фактів про Тризуб та його історію користувачам допоможе інформаційна виставка, яку можуть переглянути всі бажаючі, перейшовши за посиланням: https://docs.google.com/.../1-xhA2MNuzdfFGMSZt.../edit... наш головний державний символ у різні періоди історії України.



«Кобзар» Т.Г. Шевченка. Видання від 1840 року до наших днів

Цикл літературних годин
З нагоди 210 -ї річниці від дня народження великого Кобзаря бібліотека ВСП «Технолого-економічний фаховий коледж Білоцерківського НАУ» провела цикл літературних годин «Кобзар» Т.Г. Шевченка. Видання від 1840 року до наших днів».
Заглибитись в духовну спадщину письменника, відчути його вічно актуальні слова мали можливість студенти груп Т-11, В-11, В-12, В-21, В-31, ІДП-21, ІДП-11, КД-11, які завітали до читальної зали бібліотеки.
Провідний бібліотекар Наталія Костенко ознайомила з історією видання невмирущої збірки Т.Г. Шевченка та наголосила. що в час війни вірші Т.Г.Шевченка актуальні і пророчі як ніколи. Про боротьбу нашого народу Великий Пророк пише: «От тому в лихі години ми затяті й вперті, бо для вільної людини рабство гірше смерті!».
Для більш повного ознайомлення з історією видання безсмертної збірки Великого Кобзаря можна ознайомитися із віртуальною виставкою, "«Кобзар» Т.Г. Шевченка. Видання від 1840 року до наших днів" за посиланням: https://docs.google.com/.../1YGw_nNlqbUv2.../edit...